Motor cautare joburi

Theda Mar este liderul liderul detasat al pietei naționale de piatra naturala. Fondata in 1994, THEDA MAR a integrat in anul 1997, Marmosim SA Simeria – cel mai important producator de piatra naturala din Romania, cu o traditie de peste 80 de ani, ajungand astfel impreuna sa domine piata nationala a finisajelor din piatra naturala pentru constructii si amenajari exterioare.
THEDA MAR creeaza proiecte rezidentiale high-end – unde piatra naturala creioneaza simțul artistic si atentia pentru detalii, pana la lucrari dintre cele mai ample si complexe, care necesita cu o gama variata de resurse.
Daca doresti sa te alaturi si tu echipei noastre de profesionisti ca impreuna sa continuam sa scriem istoria in domeniul pietrei naturale, te invitam sa vizualizezi oportunitatile de cariera pe care le oferim si sa aplici trimitand cv-ul tau catre resurse.umane@titanmar.ro

 Consultant vanzari la Theda Mar

Detalii

Candidatul ideal

Daca impartasesti pasiunea noastra pentru piatra si iti doresti sa exersezi abilitatile tale de bun negociator, talentul de a comunica si relationa in mod direct cu clientii, atunci asteptam sa te cunoastem!

Cerinte profil:
•Studii superioare – economice, tehnice (Facultatea de Constructii reprezinta un avantaj);
•Experienta min. 3 ani in domeniul vanzarilor si/sau al constructiilor;
•Experienta in vanzare de piatra naturala, reprezinta un avantaj;
•Cunostinte operare PC (Word, Excel- nivel avansat);
•Foarte bune abilitati de comunicare, negociere si lucru in echipa;
•Orientare catre client si rezultat;
•Persoana energica si flexibila;
•Limba engleza – nivel avansat;
•Disponibilitate pentru deplasari;
•Permis de conducere categoria B.

Descriere post

•Dezvoltarea portofoliului de clienti (arhitecti, constructori, beneficiari persoane fizice);
•Implementarea strategiei si a planului de vanzari stabilit;
•Colectarea de informatii din teren si propunerea de solutii de promovare si dezvoltare a afacerii ;
•Calcularea si intocmirea ofertei comerciale pentru clientii locali, oferirea de consultanta privind folosirea materialelor, procesarea acestora in scopul dorit;
•Discutarea si negocierea ofertelor, respectand principiile de management contractual, termenii si conditiile stabilite prin politica comerciala a Theda Mar;
•Intocmirea de rapoarte de activitate zilnice si saptamanale de vanzari;

Beneficii:
•Un loc de munca intr-o companie lider de piata in domeniul pietrei naturale care pretuieste dezvoltarea competentelor, recunoastere si aprecierea performantelor;
•Salariu motivant completate de tichete e masa, un sistem de bonusare a performantei in functie de rezultate, asigurararea transportului, abonament clinica privata, Bookster
•Posibilitatea de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu dinamic care imbina perfect profesionalismul cu tehnica si creativitatea

Descriere companie

ANUNT EXPIRAT!